Лютий 2022 року не тільки змінив життя українців, але й вплинув на весь цивілізований світ. Вже понад 100 днів український народ здійснює спротив російській агресії. Українці ще більше об’єднуються у волонтерські групи, кожен другий допис у Instagram та Facebook — це збір коштів для допомоги військовим, волонтерам, переселенцям або іншої благодійної діяльності.
Практические размышления, навеянные законом «О виртуальных активах»
Итак, несмотря на актуальность всей этой «крипто истории», Закон Украины «О виртуальных активах» принят только сейчас (8 сентября 2021 года). Хотя проект этого закона находился в парламенте с июня прошлого года.
Reorganization of a legal entity - not a sentence for the right of permanent use of land
Зміни у земельному законодавстві засвідчили, що однією з найважливіших проблем в агарній сфері, яка не врегульована законом, є питання права постійного користування земельною ділянкою. Це призводить до труднощів у тлумаченні норм права, варіативності правозастосування, сприяє безпідставному припиненню такого права, мінімізує гарантії правового захисту та є передумовою інших негативних явищ у правозастосуванні.
бесплатные устные консультации
Конституція України гарантує кожному громадянину право на соціальний захист. Органи держави зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Однак на практиці так буває далеко не завжди. Яскравим прикладом порушень конституційних принципів є дії державних органів, у тому числі Кабінету Міністрів України та Пенсійного фонду України,
Дмитро Навроцький
Чинним законодавством України, у тому числі процесуальним, передбачена можливість для стягнення збитків завданих юридичній особі, керівником. На практиці, ця можливість реалізується за допомогою похідного позову, який є однією із новел процесуальних кодексів. Однак, подання такого позову до суду має ряд особливостей, починаючи від правильного визначення суб’єкта для звернення до суду та закінчуючи питаннями щодо підсудності
Дмитрий Навроцкий. Советник по земельным вопросам. AO SENSUM
Проблема спадкування права постійного користування на землю виникла ще у 2015 році, коли почалися з’являтися перші судові прецеденти щодо цього питання. На першому етапі вирішення вказаної категорії спорів судами було висловлено позицію про можливість успадкувати право постійного користування на землю у разі смерті особі, яка його отримала та створила фермерське господарство.
АНАЛІЗ ОКРЕМИХ СУДОВИХ ПОЗИЦІЙ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Згідно з даними Держстату в Україні станом на квітень 2020 року зареєстровано 47,22 тисяч фермерських господарств (надалі – ФГ). Використання цієї організаційно-правової форми для ведення сільськогосподарської діяльності є досить популярним та має свої особливості.
Вебінар
📅 Не забудьте додати у календар‼️ ⏰ 1 червня о 17:00 керівник практики земельного та аграрного права SENSUM Law Firm  Дмитро Навроцький проведе вебінар для слухачів Вища школа адвокатури НААУ “Захист прав на землю у спорах з прокуратурою: аналіз судової практики та практики ЄСПЛ”👈👈
Чи дійсно заповіт - гарантія отримання спадщини?
Помер багатий чоловік, все життя був дуже розумним, сам свої мільйони заробив, своїм розумом. В надії на спадок на оголошення заповіту з’їхалась рідня зі всього світу. Виходить урочисто нотаріус, розгортає документ і читає: Я, такий-то, знаходячись в тверезому розумі та твердій пам’яті, всі свої гроші… вивитратив. Насправді, якщо спадкове майно ще є, який шанс успадкувати
Борг у спадок: як діяти спадкоємцю?
Ще з традицій римського права склалося так, що після смерті людини спадкоємці ділять не тільки майно, а й борги померлого. Тому порада давати в борг і тренувати пам’ять не втрачає актуальності навіть за умови смерті боржника – спадкоємець має заплатити. А як уникнути проблем зі спадковими боргами, ми розкажемо далі.
TOP