
Що ви плануєте на літо?
– В червні і липні будемо вдома, а вже в серпні хочемо сходити до крамниці.
Так, пандемія нам зіпсувала плани на відпочинок та роботу, порушила звичайний ритм життя та взагалі загрожує нашим близьким. Головна зброя проти коронавірусу – чисті руки, про це говорить Всесвітня організація охорони здоров’я з самого початку. Питання дезінфекції стало вважливим як ніколи, дезінфікуючи засоби стали «дефіцитом». А ще ця пандемія показала неспроможність шерінгової економіки: тепер, якщо країна щось не виробляє, то вона не може купити цей товар в інших через величезний попит або через пряму заборону експорту. Якщо власне виробництво апаратів штучного вентилювання легень – це справа не одного місяця, то з дезінфекцією ми можемо впоратись власними силами.
ДП «Укрспирт» завжди мало потужності та спроможність виробляти етиловий спирт для потреб парфумерної промисловості та медицини, але головною проблемою для підприємства, як не дивно, була система оподаткування. Справа в тому, що основною сировиною для виробництва парфумерії та дезінфекційних засобів виступає спирт етиловий технічного призначення, який в Україні має таку саму ставку акцизного податку, як і спирт етиловий для виробництва горілки. Звичайно, це робить неконкурентоспроможним виробництво навіть на внутрішньому ринку.
30 березня ц.р. Верховна Рада проголосувала за Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (законопроект №3275). Серед інших змін є ряд тих, які спрямовані на вирішення податкової проблеми технічного спирту. Під ці потреби будуть працювати додаткові заводи підприємства. До 30 квітня ДП «Укрспирт» виготовлятиме дезінфікуючий засіб відразу на базі своїх заводів. В.о. голови ДП «Укрспирт» Сергій Блескун процедуру пояснює так: вітчизняні виробники нададуть нам тару, ми виробимо спирт, проведемо його денатурацію та виготовимо дезінфікуючий засіб (за затвердженою рецептурою).
З юридичної точки зору це буде можливе за умови:
- встановлення на такому підприємстві податкових постів;
- обладнання засобами обліку виробленої продукції;
- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками спирту етилового;
- присутності представника контролюючого органу на акцизному складі, а також на підприємстві, яке виробляє дезінфекційні засоби, який контролює дотримання умов денатурації спирту етилового та бере участь у складанні актів.
Але головна перевага змін – дозволено виробникам дезінфекційних засобів, які включені до Електронного реєстру суб’єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, отримувати спирт етиловий денатурований без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників спирту етилового. Це вкрай важливо, оскільки вимірювання об’єму спирту етилового та одночасно денатуруючих добавок (як це було передбачено законодавством) жодним із відомих в Україні витратомірів – лічильників спирту етилового здійснити неможливо. Проте наявні розбіжності при обліку спирту могли призвести до нарахування штрафних санкцій виробникам спирту етилового денатурованого.
Тепер для організації виробництва дезінфекційних засобів ми плануємо запустити додаткові потужності, а це означає додаткові робочі місця та ефективну боротьбу зі всіма відомими вірусами. Приємним бонусом також буде і збільшення податкових відрахувань до бюджетів всіх рівнів.
Автор статті: Віталій Мазур
Партнер АО SENSUM
Зателефонуйте нам СЬОГОДНІ
Sensum, бульв. Лесі Українки, 7-А, оф. 54
01133, м. Київ